Sofioterapia

Vo všeobecnom povedomí dnešnej doby je už samozrejmosťou, že ľudia viac a viac začínajú hľadať iné roviny či zmysel života, než aký im poskytuje rýdzi materializmus a pátrajú po hlbších, pravých príčinách svojich problémov. Metód a cesta k tomuto hľadaniu existuje mnoho, žiadna nie je zlá a z hľadiska synchronicity, ktorú opisuje už C.G.Jung, si každý človek tzv. „pritiahne“ do svojho života presne tú teóriu či filozofiu, ktorá je jeho individualite najbližšia.

Jednou z takýchto metód ponúkajúcich onú cestu je tzv. Sofioterapia, ktorú zostavila a uviedla do života skúsená pedagogička, fytoterapeutka a poradkyňa alternatívnych spôsobov liečby chorôb pani Mgr. Mária Heralecká. Názov jej metódy vzišiel z princípov, ktoré opisuje filozofická náuka sofiológie, ktorá je charakterizovaná ako syntéza všetkých prameňov poznania, zahŕňajúcich zmyslovú skúsenosť, racionálnu filozofiu i mystické zjavenia alebo inými slovami ide o syntézu vied, umenia a viery. Sofiológia je všeobecná svetonázorová disciplína, smerujúca k objaveniu vnútornej múdrosti. Oným symbolom múdrosti je práve koreň jej názvu - meno Sofia, meno Bohyne, ktorá býva porovnávaná s predstavou najvyššieho dobra, Ducha Svätého, univerzálneho vedomia či Vyššieho ja.

Sofioterapia sa zaoberá nájdením pravej podstaty vzniku chorôb, odhalením a pochopením všetkých vplyvov na zdravotný či psychický stav človeka, prijatím nových oslobodzujúcich poznaní a navodením zmeny nepotrebných či zastaraných programov v mysli. Cieľom sofioterapie je nájdenie vnútorného mieru skrze múdrosť pochopenia súvislostí.

Ako sama autorka terapie, pani Mária Heralecká hovorí: "K múdrosti dochádzame tým, že nás choroba vedie pochopenie čím sme sa odchýlili od svojej vlastnej životnej cesty. Ak odhalíme pravú príčinu choroby či iných problémov v našom živote a ak ju prijmeme ako formu učenie, sme na ceste k uzdraveniu sa v celistvosti a dostávame sa k cieľu - múdrosti a zdravia." Proces samotnej terapie spočíva v dôvernom individuálnom rozhovore sofioterapeuta s klientom. Sofioterapeut pomáha klientovi nájsť príčiny jeho nerovnovážneho stavu pomocou postupov vychádzajúcich z kineziológie, zákonov príťažlivosti rovnorodého a pôsobenia sily slova a myšlienky (zákony kvantovej fyziky). Klient na sedenie dostane od sofioterapeuta výklad najpravdepodobnejších príčin jeho stavu a odporúčaní k sebauzdravným krokom. Sofioterapeut nikdy nepreberá za klienta zodpovednosť, ale ukáže smer, je sprievodcom na ceste, ktorá vďaka práci na sebe samom ukáže dôkazy pravdivosti terapie múdrosti – teda sofioterapie.

Referencie

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.