Psychosomatika

Psychosomatika - časť oslobodenie sa od chybných programov

Vrámci života každého z nás, za ktorého obsahom je vždy iba jeden jediný autor, ktorý tento príbeh, či osud píše a to my sami, existuje 5 subsystémov človeka, ktoré tvoria spolu dokonalý, vysoko inteligentný celok.

Pozrieme sa na jednotlivé subsystémy:

  1. Biologický systém človek, a predstavuje všetku matériu, ktorá je viditelná napríklad aj ráno v zrkadle. Je to súbor všetkých sústav človeka tvorená miliónmi buniek, enzýmov, proteínov , hormónov a ďaľších a ďaľších látok, ktoré tvoria presne to, čo každé ráno vidíte v zrkadle.
  2. Druhým systémom je Sociálny systém kam patria všetky vzťahy, ktoré neustále každý deň žijeme a taktiež tvoria náš každodenný život. To čo v ňom prežívame závisí od toho ako sa vzťahujeme ku všetkému s čím sa počas života stretneme. Aké máme vzťahy k svojmu rodu(mama, otec, prarodičia), aký mám vzťah sám k sebe, aký prežívam partnerský vzťah, vzťah k deťom, súrodencom, kolegom,kamarátom, susedom, politikom, úradníkom, športovcom atď. Platí pravidlo, aké vzťahy v živote pestujem, takému zdraviu sa ťeším. Pretože väčšina chybných programov vo vzťahoch sa pri dlhodobom lipnutí na nespravnom postoji k problematickému vzťahu prejaví určite časom na  niektorom orgáne v ľudskom tele, ktorý je zodpovedný za emócie ktorý tento chybný vzťah, alebo program so sebou nesie. Príklad: Neviete „rozdýchať„ ako sa k Vám správa manžel či deti? Týmto vnútorným postojom si zarábate na respiračné ťažkosti, alebo alergie úzsko spojené s astmou. Alebo ste alergická na svoju mamu či svokru? Istý začiatok pre vznik napriklad alergie na laktózu či celiakiu.
  3. Tretím subsytémom je Psyché systém. Duševné prežívanie človeka obsahuje dobre známe vedomie, podvedomie a najhlbšiu časť nevedomie. Pričom dnes vieme, že podvedomá časť riadi naše rozhodnutia až v 97%   a vedomie iba 3%. Aj keď mnohým ľuďom nie je príjemné sa pozrieť do očí tomu, čo sa z podvedomia na mňa pozerá, myslím si, že pri takto veľkom percente riadenia nášho života sa vyslovene oplatí sa na toto dobrodružstvo vydať. Na tejto ceste sa dáaj vychytať programy, ktoré sme prijali za vlastné a identiikujeme sa s nimi a ani by sme tomu neverili. Sú častou odpoveďou prečo niektoré naše klientky sú tie, ktoré nevedia vypnúť, prinášajú informácie o tom čo sa katastrofické udialo, alebo hovoria o intrigách typu počuli ste už? Alebo sa im naše služby zdajú byť napríklad pridrahé.
  4. Štvrtou zložkou človeka je energetický systém.  Toto nádherné jemnohmotné, energetické telo človeka je napojené na systémy ktoré nás presahujú a cez jednotlivé víry v tele, ktoré nazyvame čakry . Tieto enerhovíry mimochodom už pár rokov dopredu hlásia, že si zarábame na niektorú z diagnź v tele ešte predtým ako ochorenie prepukne. Súčasťou energetického systému sú aj meridiány a ich dráhy ako cestičky, ktorými sa energia šíri po celom tele. Energetický systém nájdeme úplne všade vôkol nás. Nielen v našom tele, ale aj v sytéme, ktorý nazývame firma, rodina, komunita atď.
  5. Posledným piatym systémom je Spirituálny systém – neodmyslitelná, neprebádaná súčasť nás, ktorá je charakterizovaná zmyslom nášho života, zmyslom vzťahov v ktorých žijeme a práce ktorú robíme.

 

Oslobodenie sa od chybných programov:

Celý náš život je tvorený programami, ktoré si sami utvárame a vedome, či nevedome prijímame od svojich rodičov ako deti, neskôr od ľudí, ktorých pokladáme za svoje autority zo svojho okolia. Spoznaním a odstránením týchto programov a nevhodných spôsobov správania sa oslobodíme od nepríjemných situácií, chorôb. Následné nahradenie nepodporujúcich starých programov , novými nám prináša do života nových ľudí a situácie, ktoré smerujú k pokoju a harmónii v našich životoch. V tom čo prepustíme z našej mysle a teda aj zo svojho života nesmie však zostať ani kúsok negatívnej energie, ale prepustit čo nám už neslúži ako pozitívnu skúsenosť, ktorá nás doteraz veľa naučila alebo ako neutrálna spomienka.

Príklad ovplyvňovania praktického života programami:

Manžel chodil dookola na kataster vybavovať zápis pozemkov, po svojich prarodičoch, ktoré sa po generáciách dedili. Vždy narazil na nepríjemnú úradníčku, ktorá neustále komplikovla celý prepis a otrávila manželovi deň. Pán mal prijatý všeobecný spoločenský program za svoj, že všetci štátny uradníci sú pomlaý ,k ničomu a nepríjemný a ani sa im nečuduje za tie platy... Takto sa opakovala situácia až do dňa, kedy s ním nešla jeho manželka, ktorá mala vzťah k úradníkom iný, oceňovala ich za ich ťažkú prácu s ľuďmi, veľa hodín za počítačom,  dookola sa učiť nové zákony a nariadenia. V ten deň „úplnou náhodou“ natrafili na veľmi príjemnú nápomocnú úradníčku, ktorá im s celou situáciou pomohla a dotiahla ju do konca.

Referencie

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.